Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларувати своє майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік встановлено статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».
З 1 січня 2020 року набрали чинності зміни до цього Закону і розпочався черговий етап електронного декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі суддів та працівників апарату суду.
Семінар «Антикорупційне законодавство. Виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Конфлікт інтересів. Фінансовий контроль», який відбувся 07 лютого 2020 року в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду саме був присвячений змінам в антикорупційному законодавстві України, в тому числі в частині декларування.
Захід було проведено Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України відповідно до Програми підготовки працівників апарату місцевих(окружних) та апеляційних господарських судів і співробітників Служби судової охорони у Дніпропетровській області.
Участь у семінарі взяли помічники суддів та державні службовці Центрального апеляційного господарського суду.
З основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції», юридичну відповідальність за корупційні та по’вязані із корупцією правопорушення присутніх ознайомила доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Блінова Ганна Олександрівна.
Актуальні питання запобігання та виявлення корупційних правопорушень, особливості Е-декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру в тому числі щодо значного розширення кола близьких осіб, уточнення поняття «члени сім’ї», розширення переліку відомостей щодо декларанта та членів його сім’ї, щодо змін про підстави подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та звуження кола декларантів, на яких поширюється вимога щодо подання таких повідомлень та багато інших питань було доведено слухачам семінару головним державним ревізором-інспектором відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління державної податкової служби у Дніпропетровській області Захаровим Максимом Борисовичем.
Закінчився семінар у форматі дискусії, обговорення, запитань та відповідей.
За результатами проведеного семінару всі учасники отримали сертифікати Національної школи суддів України.