flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги громадян

з обмеженими можливостями!

Шановні відвідувачі, Центральний апеляційний господарський  суд, з метою забезпечення права громадян на доступ до правосуддя, гарантування права на судовий захист та сприяння впровадженню міжнародних стандартів у цій сфері, з метою забезпечення безперешкодного доступу до приміщення суду, зручності та комфортності перебування в суді осіб з обмеженими можливостями, дбає про забезпечення швидкого та якісного доступу до правосуддя.

Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку встановленому Конституцією України та Законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших мало мобільних груп населення.

На виконання Рішення Ради суддів № 31 від 02 квітня 2015 року та листа Державної судової адміністрації України  від 01 грудня 2015 року № 14-18362/15,  з метою  сприяння особам з особливими потребами у доступі до правосуддя у Центральному апеляційному господарському суді:

- Ніну ПОПЛАВСЬКУ, начальника відділу документообігу та контролю (канцелярія) тел.: 0562 367-246, внутрішній телефон 171; та Любов ФЕСЕНКО, заступника начальника цього ж відділу тел.: 0562 367-259, внутрішній телефон 187, щодо надання інформації про стан розгляду справи,  номерів телефонів працівників суду, допомоги у складанні запиту про доступ до публічної інформації, оформленні будь-яких заяв, клопотань по справі та надання справ для ознайомлення, зняття з них копій, тощо;

- Євгена ЗАХАРЕНКА, начальника відділу господарської діяльності та матеріально-технічного забезпечення ((0562) 367-250, внутрішній телефон 175) та Ірину ВОЛОШИНУ, провідного спеціаліста відділу документообігу та контролю (канцелярія) тел.: 0562 367-238, внутрішній телефон 159, щодо забезпечення супроводу маломобільних груп населення в приміщенні суду під час відвідування. 

Центральним апеляційним господарським судом з метою доступності до правосуддя осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, постійно вживаються відповідні заходи.

Так для покращення доступності до суду громадян з обмеженими можливостями судом створюються сприятливі умови, які дають можливість особам з обмеженими фізичними можливостями ефективно реалізовувати свої права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя:

- на міжповерхові сходи (І – ІІ поверх) нанесено маркування у вигляді контрастних смуг для орієнтації людей із вадами зору

-  основні інформаційні таблички у приміщенні Центрального апеляційного господарського суду продубльовано  інформацією рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля) на кожній відповідній табличці

     

Крім того позначки рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля) нанесено на поручні сходів першого поверху.

  

Для забезпечення доступу до правосуддя осіб з обмеженими фізичними можливостями Центральним апеляційним господарським судом на першому поверсі розміщено стенди зі списками справ призначених до розгляду, графік прийому громадян керівництвом суду.

У разі виникнення у Вас будь-яких питань Ви завжди можете звернутися до працівника охорони, який знаходиться на першому поверсі, з метою виклику відповідальних працівників суду.

Крім того, Центральний апеляційний господарський суд має можливість  проведення судових засідань в режимі відео-конференції, що значно полегшує доступ  до правосуддя.

У Центральному апеляційному господарському суді функціонує офіційна веб-сторінка на порталі «Судова влада України»  https://cag.court.gov.ua/sud4876/ де Ви можете знайти актуальну інформацію про роботу суду.

Звертаємо Вашу увагу на те, що згідно з вимогами Положення надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду Ви маєте можливість здійснювати з використанням сервісу Електронний суд, розміщеному за посиланням https://cabinet.court.gov.ua.

Крім того у Вас є можливість направлення документів на офіційну електронну пошту суду inbox@cag.court.gov.ua

 

Всі працівники апарату Центрального апеляційного господарського суду пройшли інструктаж щодо етики спілкування з особами з особливими потребами.

Основні принципи етикету в спілкуванні з людьми з інвалідністю

Люди з інвалідністю є споживачами таких самих послуг, як і люди без інвалідності. Розуміння того, чого саме хоче споживач, вимагає зосередження уваги на людині, а не на її інвалідності. Перше й найголовніше необхідно побачити людину. Потреби людини можуть бути різними, Ваш підхід до задоволення потреб повинен залишатися однаковим для всіх.

Люди з інвалідністю – це люди, які ведуть активний спосіб життя і не потребують жалю.

Важливо пам'ятати, що не всі люди з інвалідністю користуються візками. Наприклад, є особи з порушеннями зору, слуху; люди з порушеннями опорно-рухового апарату, які під час ходи можуть використовувати допоміжні засоби, як то паличка, милиці, а також люди з ментальними порушеннями. Крім того, є набагато більше людей з «непомітними» чи «прихованими» ураженнями, як то артрит, серцеві захворювання, ускладнене дихання тощо.

Належна комунікація, тобто етика спілкування, важлива під час надання допомоги будь-якому споживачу. Особливо важлива вона для певних осіб з інвалідністю, наприклад, людина з порушенням зору, слуху.

З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої її особи.

Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю

НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

 

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

Загальні положення

Людина з порушенням зору, або незряча людина

Особи, які користуються кріслом колісним

Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

Особи з затримкою розумового розвитку

 Етичні принципи спілкування