Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 жовтня 2019 року Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України у приміщенні Центрального апеляційного господарського суду проведено періодичне навчання суддів апеляційних та місцевих судів з метою підвищення рівня їх кваліфікації на загальноукраїнському семінарі на тему: “Проблемні питання застосування Господарського процесуального кодексу України, що виникають при розмежуванні господарських, адміністративних та цивільних справ”.
З вітальним словом перед слухачами виступив директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Мартиненко Олександр Васильович, який ознайомив учасників з метою і регламентом семінару та звернув увагу на його актуальність.
Викладачами на заході були судді Господарського суду Дніпропетровської області Крижний Олександр Миколайович, Ніколенко Михайло Олександрович, Мартинюк Сергій Віталійович та доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент Блінова Ганна Олександрівна.
Під час навчання судді обговорили:
- Завдання і основні принципи господарського судочинства. Визначення господарсько-правового спору;
- Юрисдикція господарських судів згідно новел процесуального законодавства. Справи, що відносяться до юрисдикції господарських судів. Основні критерії, визначені Великою палатою для віднесення спору до господарського;
- Критерії та механізми розмежування юрисдикції господарських та загальних судів. В яких випадках (крім корпоративних спорів) стороною може бути фізична особа. Порядок розгляду спорів за участю фізичних осі, що не мають статус суб’єктів підприємницької діяльності;
- Критерії та механізм розмежування юрисдикції господарських та адміністративних судів;
- Перехід від суб’єктного принципу розмежування юрисдикції до предметного. Юрисдикція господарських судів, в тому числі щодо кількох пов’язаних між собою вимог. Порядок розгляду пов’язаних між собою вимог. Інститут похідних вимог;
- Механізми запобігання маніпулюваннями з підсудністю. Практичні негативні наслідки зловживання подання позовів з порушенням предметної підсудності.
Участь у навчанні взяли судді Центрального апеляційного господарського суду Іванов Олексій Геннадійович, Подобєд Ігор Миколайович, Широбокова Людмила Петрівна, Березкіна Олена Володимирівна та Орєшкіна Еліна Валеріївна.
Захід став черговим етапом покликаним розширити досвід суддів та виявити проблемні питання застосування Господарського процесуального кодексу України.