Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
7 грудня 2018 року у приміщення Дніпропетровської обласної державної адміністрації проведено засідання з обговорення змін у процедурах банкрутства після прийняття Кодексу України з процедур банкрутства. Захід організовано Асоціацією правників України спільно з Центральним апеляційним господарським судом Дніпропетровської області та Проектом ЄС «ПРАВО-Justice».
Захід вітальними словами відкрили Олексій Савчук, голова Відділення АПУ в Дніпропетровській області, Володимир Юрченко, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Юрій Парусніков, голова Центрального апеляційного господарського суду, Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «ПРАВО-Justice», Юрій Моісеєв, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, та Сергій Жуков, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
З доповіддю щодо змін в інституті корпоративного банкрутства виступив Ігор Ніколаєв, юридичний радник Центру комерційного права, національний експерт Проекту ЄС «ПРАВО-Justice». Ігор Вечірко, суддя Центрального апеляційного господарського суду, розкрив процесуальні особливості розгляду справ про банкрутство. У свою чергу, Юрій Моісеєв розглянув тему розпорядження майном боржника за проектом Кодексу України з питань банкрутства. Про проблемні питання захисту прав кредиторів у процедурах банкрутства доповідала Ніна Камша, суддя господарського суду Дніпропетровської області. Владислав Філатов керівник експертної групи з банкрутства Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, розглянув види відповідальності арбітражного керуючого та процедури притягнення до дисциплінарної відповідальності. Сергій Жуков оприлюднив 15 важливих новел Кодексу України з процедур банкрутства щодо банкрутства юридичних осіб.
Останніми доповіли міжнародні експерти: Валентін Кудер, адвокат у справах з банкрутства (Французька Республіка) про цивільну відповідальність і санкції щодо керівників компаній у банкрутстві, та Марк Бріссет-Фуко, прокурор (Французька Республіка) розглянув роль прокурора в процедурі банкрутства.
У цей же день за результатами обговорення Кодексу України з процедур банкрутства у Центральному господарському суді в режимі відеоконференції було проведено круглий стіл, в якому взяли участь судді, які спеціалізуються на розгляді справ про банкрутство та пов’язаних з банкрутством Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, Центрального апеляційного господарського суду господарського суду Дніпропетровської області та господарського суду Запорізької області.